Jak jeden dzień

Dokładnie rok temu, w sobotę 27 października, ukazał się mój pierwszy wpis na blogu. Zamierzchłe czasy! Ile się przez ten czas zdarzyło, ilu przyjaciół poznałem, ile przygód miałem. A wszystko minęło jak jeden dzień.

Rok z życia rudzika… Może wam, ludziom, wydaje się to krótko, ale tylko bardzo nieliczne rudziki dożywają siódmych urodzin. Słyszałem o jednym rudziku–pustelniku z Japonii, który uprawiał Zen, nie płodził jajek, nie jadł pająków tylko igliwie i zioła i podobno dożył 12 lat. Jest tylko jedno „ale”… rudziki w Japonii nie występują, więc to tylko piękna legenda. Tak naprawdę, ogromna większość rudzików ginie nie dożywszy pierwszych urodzin, jeszcze w wieku dziecięcym. Więc rudzikowy rok to jakieś 15 lat ludzkich… I to jeśli jesteś farciarzem.

A ja farciarzem byłem. Wielokroć, przez ten rok, znalazłem się na skraju śmierci, omal nie utopiłem się w Adriatyku, krogulec prawie ze mną wygrał w rosyjskiego berka, misiek już łykał ślinę na mój widok a kilka łysych ścierwników zakasywało duże pokrywy, żeby spuścić mi łomot. A ja zawsze o milimetr, o sekundę, w lewo, albo właśnie w prawo, trochę wcześniej, albo chwilę później. Zdarzyć się mogło, ale zdarzyło się nie mnie (pamiętacie Ryśka?). Na szczęście był tam las, na szczęście był wąwóz, chwalić Boga nie było drzew. Co by to było, gdyby nie krzak, nie karmnik, nie kupa liści… Na szczęście było już po pierzeniu, jakie szczęście, że było jeszcze przed obiadem…

Ciekawe, czy spotkani przyjaciele mieli tyle szczęścia co ja: pamiętacie popielicę Helenę i mopka Zenka? Łza się w oku kręci…

Więc jak by kto, z tej okazji, chciał mi życzenia złożyć – to proszę bardzo. Zapraszam na Fejsa.
No i kłaniam się Szymborskiej, skrzydłem do ziemi, po polsku… Broniewskiemu zresztą też.

Tekst: dr Jarosław K. Nowakowski

3+

Komentarze:

 1. Krogulec
  Krogulec

  No, faktycznie, farciarz z Ciebie nie lichy… od roku się na waćpana zasadzam i nic. Niby rudzik jak rudzik, ale celebryta… zawsze ma bardziej pikantny smaczek.

 2. Zośka Rudzikowa
  Zośka Rudzikowa

  Drogi Remusie! Jak to dobrze, że zacząłeś pisać ten blog. Dzięki niemu Cię spotkałam. Uściski z nad Jeziora Bodeńskiego.

 3. Wróbel
  Wróbel

  Ho, ho! 71 postów. Szczerze mówiąc, myślałem, że się poddasz przed dwudziestym. Gratulacje!!!

 4. Gołąb (miejski)
  Gołąb (miejski)

  Srać na nasze ptasie życie. Dobrze, Remus, napisałeś! Codziennie gramy o nie w ruletkę z losem. I jak na razie, w naszym przypadku, za każdym razem bingo. Natchniony tą myślą poszedłem raz do kasyna, ale akurat nie miałem szczęścia i wszystko przesrałem.

  1. Gołębiowa
   Gołębiowa

   Wydało się! A mnie wmawiał, że go wrona napadła i musiał za wszystkie oszczędności cegłę nabyć. Nawet ją do gniazda przywlókł!

  2. Gołąb (miejski)
   Gołąb (miejski)

   Kochanie, byłem pewien, że wygram. Już się zacząłem rozglądać za nowym gniazdem w lepszej dzielnicy. Znalazłem jedno fajne miejsce z widokiem na morze. Ja to z myślą o Tobie zrobiłem!

Nie można komentować.


Zapraszamy do komentowania na facebooku!