500 lajków

Od dzisiaj mamy 500 człowieków, którzy nas polubili na Fejsie. Wielkie dzięki wszystkim, którzy przeszli na stronę ptaków.

Żeby to uczcić ogłaszam konkurs: proszę wskazać 4 moje posty (tytuły), które się wam najbardziej podobały. Wśród osób, które przyślą odpowiedzi rozlosujemy nagrodę – książkę „Safari za progiem domu”. Czytając można poczuć rytm przyrody, którego człowieki żyjące w swoich betonowych bunkrach, często nie zauważają. A poza tym może stać się ekspertem nie tylko od ptaków, ale wszystkich stworzeń, które żyją wokół nas. Tu na zachętę wywiad z autorką książki, Marzenną Nowakowską:
https://www.youtube.com/watch?v=t5WXMSUBQ0E

Teksty najłatwiej przeszukiwać na oryginalnym moim blogu, ale odpowiedzi proszę zamieszczać jako komentarze pod tym postem na Facebooku.

Jest też drugi konkurs dla wytrawnych znawców bloga. W tym przypadku odpowiedzi proszę przesyłać na priv. Osoba, która wyłowi najwięcej cytatów będących przeróbką jakiś znanych piosenek, wierszy, tekstów literackich, przysłów i wskaże teksty, które te fragmenty parafrazują, otrzyma oryginalną akwarelę ilustrującą mój poprzedni post „Pleszka z rudzika”.

Rozstrzygnięcie obu konkursów nastąpi 15 marca.

Tekst: dr Jarosław K. Nowakowski

2+

Komentarze:

 1. Gołąb (miejski)
  Gołąb (miejski)

  500 osób to niezły tłum. Obiecuję omijać, ale… w razie czego proszę nie mieć pretensji. Gołąb robi swoje a wiatr ładunki nosi.

 2. Pingwin
  Pingwin

  Na ziemi żyje tak ze 7 i pół miliarda człowieków. Żeby ptakom się polepszyło, to co trzeci powinien zacząć coś kapować. W cztery miesiące 500 człowieków? Jeśli dobrze liczę, czeka cię Remus jakieś milion siedemset tysięcy lat edukacji. Życzę sukcesów!

 3. Sikorka
  Sikorka

  W tej książce, tej co jest nagrodą, jest też sporo o mnie, o zabiegach kosmetycznych dzioba i w ogóle polecam.

 4. Modraszka
  Modraszka

  Kocham konkursy… ale niestety nie umiem czytać. Następnym razem może coś obrazkowego?

 5. Zosia Rudzikówna
  Zosia Rudzikówna

  A ja bym wolała rysunek z Remusem. Na drzwiach go sobie powieszę, koleżanki umrą z zazdrości. Zaraz biorę się do przeglądania blogu.

Nie można komentować.


Zapraszamy do komentowania na facebooku!