Pielgrzym

Wybieram się właśnie na Korfu. To całkiem duża grecka wyspa, ale nie z tego jest sławna. Na Korfu wielka świątynia Artemidy stała, a to przecież bogini opiekunka zwierząt i lasów, i w ogóle fajna babeczka, więc na pielgrzymkę postanowiłem pofrunąć, hołd oddać, o opiekę przed krogulcem poprosić.

Tekst: dr Jarosław K. Nowakowski i dr Wojciech Nowakowski

 

 

5+

Komentarze:

 1. Krogulec
  Krogulec

  Artemida podobno z łukiem i kołczanem po lasach chadza… Ciekawe po co, skoro niby taka opiekunka zwierząt? Hm… niech pomyślę… Ja też ptaszki lubię i jednym czy drugim rudzikiem chętnie bym się „zaopiekował”! 🙂

 2. Wrobel
  Wrobel

  Ja też się obawiam, że przedmiot czci wybrałeś sobie, Remus, wątpliwy. Artemida oprócz dyskusyjnej opieki nad przyrodą była boginią księżyca i śmierci. Brutalnie wymordowała czternaścioro dzieci Niobe, najmłodszą córkę zabijając w ramionach zrozpaczonej matki. Bardzo okrutne składano jej też ofiary, na przykład z okaleczonych lub żywcem palonych zwierząt.

 3. Sikorka
  Sikorka

  Jezus, Maria, Remus! Żebyś ty satanistą nie został.

 4. Zosia Rudzikówna
  Zosia Rudzikówna

  A ja myślę, że obrońcy przyrody powinni być twardzi, a może nawet czasem brutalni. Żadne tam „jaki słodki piesek, kizi-mizi koteczku”. W dzisiejszych czasach liczy się skuteczność, a skuteczność to naga siła.

  1. Wrobel
   Wrobel

   Zadziwiasz mnie. W twoim wieku takie poglądy?

   1. Zosia Rudzikówna
    Zosia Rudzikówna

    Co za „w twoim wieku”? Jestem już pełnoletnia, za dwa miesiące zakładam rodzinę.

  2. Rudzik Remus
   Rudzik Remus

   A ja myślę, że Zofia może mieć sporo racji. Zobaczcie na Greenpeace. Łagodną perswazję i rzeczowe argumenty wszyscy mają gdzieś.

Nie można komentować.


Zapraszamy do komentowania na facebooku!