A może by tak przespać zimę?

Hejka! Helena przyszła następnego dnia, tak jak żeśmy się umówili, ale słuchajcie! Słowo daję, dziś jest jeszcze grubsza! A jak bukiew wciąga! Aż dech zapiera. Dziś jakoś nam się na bardziej życiowe tematy zebrało i wiecie co? Ona mówi, że też przed zimą ucieka. To ja się pytam jak. „Skrzydeł nie masz, to co, na piechotę do Grecji posuwasz?” A ona na to, że gdzie tam, nie do Grecji, tylko pod ziemię schodzi, speleologię zimową uprawia. Podobno w krasowych jaskiniach jej ciotuchna to nawet 100 m pod powierzchnię potrafi się schować. Mówi też, że tam, pod ziemią, w norach albo szczelinach skalnych zasypia i że aż do późnej wiosny sobie smacznie śpi i wszystko ma gdzieś! Uwierzycie?

Tekst: dr Wojciech K. Nowakowski

3+

Komentarze:

 1. Gołąb (miejski)
  Gołąb (miejski)

  Ona pod ziemią wszystko ma gdzieś, a ja na parapecie na wszystko sram. Pokrewna dusza! Niby ssak, ale można się wznieść ponad podziałami!

 2. Sikorka
  Sikorka

  Nudy! Kogo to obchodzi, że śpioch. Opowiedziałbyś lepiej o bukowych orzeszkach. Albo jeszcze lepiej trochę mi przyślij. Dużo ich tam jest? Obrodziły? Ja za bukiew mogłabym się…

  1. Zieba
   Zieba

   No nieładnie, ja myślałem, że koleżanka romantyczna… Że te rzeczy, to tylko z miłości…

   1. Sikorka
    Sikorka

    Świnia! …mogłabym się dać posiekać!

 3. Wróbel
  Wróbel

  Taki sen to się hibernacja nazywa, od greckiego „hibernus”, co właśnie „zimowy” oznacza. Ale, jako że do Grecji się, Remus, wybierasz, to chyba takie rzeczy wiesz.

 4. Pingwin
  Pingwin

  Rozpieszczone „ciepłe kluchy”, wy tam, to w ogóle o prawdziwej zimie nawet bladego pojęcia nie macie. Mięczaki i mazgaje. Ja przy takim mrozie jaja wysiaduję.

  1. Dzwoniec
   Dzwoniec

   Jak Ty, Pingwin, całą noc polarną jaja na stopach trzymasz, to Ci i mózg pewnie odmroziło i trochę od rzeczywistości oderwany jesteś.

   1. Pingwin
    Pingwin

    Twardym trzeba być, nie mientkim!

Nie można komentować.


Zapraszamy do komentowania na facebooku!